Filtrovat

Fulltextové vyhledávání

Česky English Russian
Drobečková navigace

Home > Technologická zařízení pro chov drůbeže > Nosnice chov > Podestýlkový chov nosnic

Podestýlkový chov nosnic

Spotřebitele stále více zajímá, odkud pocházejí potraviny. A týká se to i vajec. Stále žádanější jsou vejce od nosnic z podestýlkového chovu nebo z volného výběhu. Aby byl podestýlkový chov nosnic efektivní, bez technologií a vhodných zařízení to nejde. Proto jsme pro vás připravili produkty, jež vám s podestýlkovým chovem drůbeže pomohou.

Výhody podestýlkového chovu

Pro produkci vajec z podestýlkových chovů jsou nutné technologie pro volný pohyb nosnic po hale, jako jsou například voliéry. Ty postupně vytlačují chovy nosnic ve velkých halách, respektive v klecích.

Nosnice v podestýlkovém chovu mají vyšší standard welfare. Nejsou omezované v pohybu, mají volný přístup ke krmivu i vodě. Vejce z podestýlkového chovu jsou vyprodukována bez stresu. Slepice mohou stát na hřadech, snášet vejce do hnízd, prolétnout se a celkově žít přirozeněji.

Snášková hnízda pro chov na podestýlce

Abyste svůj chov drůbeže mohli efektivně přeměnit na podestýlkový, neobejdete se bez moderního vybavení. Jednou z nepostradatelných technologií je snáškové hnízdo. To přináší plně automatizovaný sběr vajec a jejich následné třídění. Snášková hnízda jsou opatřena výklopnou podlahou s vyháněcím systémem a pásovým odklizem trusu pod roštovou plochou. Varianty a rozměry snáškového hnízda upravíme podle vašeho přání a dispozic haly.

Chov slepic s volným výběhem

Další technologií, která zlepšuje život nosnic, je zařízení pro chov slepic s volným výběhem. V tomto případě slepice pobývají v hale nebo ve výběhu. Takovýto způsob velkochovu poskytuje nosnicím dostatek pohybu a možnost chovat se přirozeně.

Zařízení pro moderní chov slepic

Pomůžeme vám vybavit vaši drůbežárnu moderními technologiemi pro efektivnější a přirozenější podestýlkový chov nosnic. Prohlédněte si naše produkty nebo nás kontaktujte pro více informací.